بازار قناری
شنبه , ۱۸ آبان ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / قناری خانگی / راه شناخت بیماری های قناری خانگی

راه شناخت بیماری های قناری خانگی

بیماری های مربوط به قناری خانگی در انواع مختلفی هستند.هر کدام از بیماری های مربوط به قناری خانگی ابتدا باید شناخته شوند و سپس راه درمانی برای آن پیشنهاد و ارائه شود.
قناری های خانگی همانند دیگر پرندگان و حیوانات در معرض بیماری های گوناگون قرار دارند.این بیماری های اگر به موقع تشخیص داده نشوند به شدت به قناری شما آسیب رسانده و بعد از مدتی آن را تلف خواهد کرد.پس شما باید راهکار هایی را بدانید که به سرعت متوجه سلامت و یا بیماری قناری خود شوید.این راهکار ها به شما کمک می کند تا هر چه زودتر بیماری قناری و همین طور نوع بیماری را تشخیص داده و نسبت به درمان آن اقدام کنید.

  • شناخت بیماری قناری معمولا از دو روش رایج انجام می شود

نشانه های بیماری در ظاهر قناری

  • شما باید به ظاهر و پر و بال قناری خود نگاهی بیندازید و مشاهده کنید که ظاهر قناری مانند همیشه عادی است یا نه.اگر پر های قناری در حالت عادی پف کرده باشد و یا قناری به غذاهای دانه ای و خشک بی میل باشد و نسبت به غذاهای نرم تمایل داشته باشد و دوست داشته باشد که به خاطر ازدست دادن حرارت بدن و یا ضعف و سستی در زیر نور آفتاب باشد بدانید که قناری شما به یک بیماری دچار شده است.
  • یک نکته را بگویم پف کردن پر قناری ها در هنگام ترس و استرس نشانه ی بیماری آن ها نیست.

نشانه های بیماری در ظاهر فضله

  • اگر حجم فضله در دو جنس نر وماده و جوجه آن ها بزرگ باشد
  • اگر رنگ فضله که گاهی در آن ها دانه های کوچک و بزرگ سیاه رنگ که همان پوست نازک تخم کتان است هضم نشده باشد و در نوع حاد در کنار فضله ی قهوه ای رنگ قناری رنگ سفید مشاهده شود.
  • در هنگام معاینه شکم قناری که ورم نموده و این ورم ها به راحتی با دست قابل تشخیص باشد و در نوع حاد این ورم ها با قرمزی هایی همراه باشد.
  • همه ی این موارد توضیح داده شده نشانه های بیماری هستند.و در صورتی که به سرعت درمان نشوند قناری شما تلف خواهد شد.البته قناری های نر تا 2 الی 3 هفته تحمل این بیماری ها و ورم ها را خواهند داشت.اما قناری های ماده در صورت عدم پیگیری چند روز بعد از این بیماری تلف خواهند شد.
  • سعی کنید در هنگام تشخیص بیماری پرنده ابتدا او را از قناری های دیگر خود جدا کرده سپس قناری را نزد دامپزشک برده و خودسرانه اقدام به درمان قناری خود نکنید.

منبع: حیوانات و پرندگان ایران

مطلب پیشنهادی

قناری زرد خانگی

فروش انواع قناری زرد زیبا خانگی

زمانی فروش انواع قناری زرد خانگی افزایش پیدا می کند که زیبا و خوش صدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *