بازار قناری
دوشنبه , ۱۶ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / روش جفت انداختن دو قناری با یکدیگر

روش جفت انداختن دو قناری با یکدیگر

بعضی از افراد که از قناری نگه داری می کنند تصمیم به جفت انداختن قناری و جوجه کشی می گیرند.این افراد باید اطلاعات دقیقی راجع به ترکیب رنگ قناری ها و نژاد های آن ها داشته باشند.

بعضی از افراد هستند که بعد از مدتی از نگه داری قناری جفتی برای قناری خود تهیه می کنند و دوست دارند که قناری هایشان را با هم جفت کنند و به جوجه کشی از قناری های خود بپردازند اما چون اولین بار است که چنین کاری می کنند،اطلاعات زیادی ندارند.اگر شما هم جزء این افراد هستید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

جفت انداختن دو قناری

برای جفت انداختن و جوجه کشی از قناری شما باید در ابتدا به دو نکته اساسی توجه داشته باشید

  1. دو قناری ای که دارای نقص و عیب مشابه هستند را هیچ گاه با یکدیگر نیندازید.مثلا هر دوی آن ها سرشان زشت باشد.
  2. دو قناری که دارای رنگ های مشابه می باشند را با یکدیگر درون یک قفس نیندازید.
جفت انداختن دو قناری
  • یک حرف نادرستی بین مردم رایج شده که می گویند اگر دو قناری زرد رنگ را با یکدیگر بیندازند جوجه های خوبی می دهد در حالی که این کار نتیجه ی مثبتی نمی دهد.چون اگر در نسل اول قناری ها دارای رنگ قابل ملاحظه ای باشند در عوض از لحاظ شرایط دیگر دارای مزایای خوبی نخواهند بود.
  • تجربه نشان داده است برای به دست آوردن یک جوجه قناری زرد خوش رنگ با شرایط خوب باید یک قناری زرد پر رنگ و یک قناری زرد کم رنگ را با یکدیگر جفت کنید.این کار به شما تعداد زیادی جوجه های زرد پر رنگ نمی دهد ولی هر تعداد جوجه قناری که دارید دارای بهترین شرایط بدنی و دارای آوازی گوش نواز خواهند بود.
  • شما برای این که بتوانید یک جوجه کشی خوب و قابل قبول داشته باشد لازم است که شجره نامه ی خوبی از قناری را داشته باشید.برای مثال هدف شما از جوجه کشی رسیدن به قناری زرد پرنگ است اما در شجره نامه ی این قناری،در اجدادش قناری هایی به رنگ سبز یا ابلق نیز وجود داشته،پس باید بدانید که ممکن است جوجه های شما رنگی سبز داشته باشند.پس در هنگام خرید قناری شجره نامه اش را هم بپرسید.
  • تجربه در جفت انداختن قناری ها نشان داده که که قناری ماده شما باید زرد کم رنگ و قناری نر شما باید ابلق یا زرد سیر باشد.معمولا اگر قناری نر دارای رنگ سبز تیره باشد جوجه اش به رنگ قهوه ای تیره تبدیل می شود و همین طور تحقیقات علمی نشان داده که رنگ مسلط در جوجه کشی رنگ زرد است نه رنگ سبز.

مقاله ی بالا خلاصه ای بود از دنیای پر پیچ و خم جوجه کشی و جفت انداختن قناری برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل کنید.

منبع: حیوانات و پرندگان ایران

مطلب پیشنهادی

قناری سرخ

قیمت فروش قناری اوپال قرمز

فروش قناری قرمز رنگ اوپال به قیمت مناسب در بازار رواج پیدا کرده است تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *